menuordersearch
avalsalamat.ir

تب کریمه کنگو ,

۱۳۹۸/۵/۱۹ شنبه
(0)
(0)
تب کریمه کنگو
تب کریمه کنگو

 

کریمه کنگو:

 ویروس CCHF به وسیله دام، لاشه دام، ترشحات و خون آبه و کنه هیالوما منتقل می‌شود. مخزن ویروس در طبیعت اصولا کنه‌ است و البته گاو، گوسفند، بز و خرگوش نیز به عنوان مخزن مطرح هستند.
بیماری CCHF یک بیماری خونریزی دهنده تبدار حاد است که بیشتر به وسیله کنه منتقل می شود. با وجودی که ویروس مخصوص حیوانات است موارد تک گیر و همه گیر CCHF در انسان نیز اتفاق می افتد. این بیماری متاسفانه مرگ و میر بالایی دارد.

راه انتقال :
کنه مخزن و ناقل بیماری است ، عفونت درانسان پس از گزش کنه آلوده یا له کردن آن روی پوست ، یا تماس با پوست ، لاشه حیوان ، خون و ترشحات حیوان آلوده و یا تماس با خون و بافتهای بیمار مبتلا ایجاد  می شود. خطر انتقال در طی ذبح حیوان حیوان وجود دارد.
 پس از آلودگی یک نفر ، ممکن است سایر افراد در تماس با او نیز در خانواده و اجتماع آلوده شوند. تا کنون در سطح جهان همه گیریهایی از بیماری در سربازها ، اردوگاهها، یا کسانی که از گوسفند وگاو نگهداری می کنند و پزشکان و کارکنان بیمارستانی ، اتفاق افتاده است. پرندگان در چرخه گسترش ویروس می توانند حامل کنه های آلوده باشند و خود مبتلا به بیماری نمی شوند(به جزء شتر مرغ).

با توجه به مشاهده چند تن از شهروندان گوشت را صرفا از مراکز مورد تایید بهداشتی و دامپزشکی  تهیه کنند و سعی شود  برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس خطرناک باید ابتدا دام را بعد از ذبح بهداشتی به مدت ۲۴ ساعت در سیستم‌هایی با دمای معمولی(منفی ۱ تا منفی ۴ درجه سانتیگراد) نگهداری و سپس بسته‌بندی کرد. قبل از مصرف نیز گوشت در دمای فریزر  حداقل به مدت سه الی چهار ساعت نگهداری و پس از آن مصرف شود.

نظرات کاربران ( 0 نظر)
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

پرفروش ترین کالاها
EAR CLASSIC 3M - موجودی: 383 صداگیر گوش امریکایی 3M
EAR CLASSIC 3M
صداگیر گوش امریکایی 3M10,000 تومان مشاهده
ست شستشو دهنده بینی اریو - موجودی: 100 ست شستشو دهنده بینی و سینوس اریو با مجوز وزارت بهداشت
ست شستشو دهنده بینی اریو
ست شستشو دهنده بینی و سینوس اریو با مجوز وزارت بهداشت40,000 تومان مشاهده
BO20 - موجودی: 0 فشارسنج دیجیتالی بازویی
BO20
فشارسنج دیجیتالی بازویی900,000 تومان مشاهده
شیر دوش برقی وکتو - موجودی: 12 شیزدوش برقی وکتو(vekto
شیر دوش برقی وکتو
شیزدوش برقی وکتو(vekto700,000 تومان مشاهده
بستن
ورود به کاربریورود به کاربری
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت