menuordersearch
avalsalamat.ir

فروشگاه اینترنتی لوازم پزشکی ورزشی صنعتی ,

۱۳۹۸/۵/۲۲ سه شنبهفشار خون چیست ؟ آنچه باید راجع به فشارخون بالا بدانیم فشار خون چیست ؟ آنچه باید راجع به فشارخون بالا بدانیم فشار خون یکی از علائم اصلی حیات است، هنگامی که سرخرگ‌های بزرگ، قابلیت ارتجاع و استحکام طبیعی خود را از دست بدهند و عروق کوچک نیز باریکتر شوند، فشار خون بالا می‌رود.

فشار خون‌ بالا گاهی‌ کشنده‌ بی‌سر و صدا نامیده‌ می‌شود ، زیرا تا مراحل‌ انتهایی‌ اکثرا هیچ‌ علامتی‌ ندارد.

فشارخون‌ به طور طبیعی‌ در اثر استرس و فعالیت بدنی بالا می‌رود، اما فردی‌ که‌ دچار بیماری‌ فشارخون‌ بالا است‌، به‌ هنگام‌ استراحت‌ نیز فشار خونش‌ بالاتر از حد طبیعی‌ است.
بیشتر بخوانید
۱۳۹۸/۵/۲۲ سه شنبهواریس واریس سیاهرگها، رگ‌های خونی هستند که خون را از تمامی اندام‌های بدن جمع‌آوری کرده و به سمت قلب هدایت می‌کند. همانطور که در قسمت‌های مختلف بدن برای ادامه حیات خود از اکسیژن خون استفاده می‌کنند، مواد زائد خود را (از جمله دی‌اکسید کربن و… ) به درون سیاهرگ‌ها بر می‌گرداند. خون ورودی به سیاهرگها، به قلب و سپس به ریه‌ها بازگردانده می‌شود. در ریه‌ها، دی‌اکسید کربن از خون گرفته و اکسیژن وارد خون می‌شود و سپس این خون اکسیژن دار، به ارگان‌ها و اندام‌های بدن فرستاده می‌شود. سیاهرگ‌ها با توجه به نوع فعالیتی که دارند و جایگاهشان، اندازه‌های مختلفی دارند. بزرگترین سیاهرگ‌ها در مرکز بدن وجود دارند که خون را از رگ‌های کوچکتر جمع کرده و به قلب می‌رسانند. در سطح بدن، سیاهرگ‌های ریزی وجود دارند. این رگ‌های ریز، بهم پیوسته و به رگ‌های جمع‌آوری کنندۀ بزرگتر ریخته و نهایتاً ً خون را به قلب می‌رسانند. وقتی که جریان گردش خون به درستی انجام نشود، رگ‌ها بر اثر جمع شدن خون در آن‌ها برجسته بیشتر می‌شوند که این امر بیشتر در پاها و ران‌ها دیده می‌شوند که به آن‌ها واریس گفته می‌شود. بیشتر بخوانید۱۳۹۸/۵/۱۹ شنبهتب کریمه کنگو تب کریمه کنگو گوشت دام ذبح شده باید به مدت حداقل 24 ساعت در دمای چها درجه سانتیگراد قرار داده شود "این فرایند از ان جهت اتفاق می افتد که در این مدت میزان اسیدیته و PHگوشت کاهش یافته و اگر ویروسی در ان وجود داشته باشد از بین میرود
همچنین بهتر است مصرف جگر و سایر امعاء و احشا دام پس از 48 ساعت نگهداری در دمای 4 درجه سانتیگراد استفاد شود.
علایم تب کریمه کنگو:تب -سردرد-علایم گوارشی-درموارد شدید تظاهرات خونریزی دهنده معرفی کرد
بیشتر بخوانید
۱۳۹۸/۵/۱۵ سه شنبهبرفک دهان چیست؟ برفک دهان چیست؟ برفک دهان یک عفونت قارچی هست که هم در نوزادان و هم در بزرگسالان نسبتا شایع است.و اغلب ناشی از اختلال PHدر بدن است.برفک دهان یک عفونت قارچی است که توسط کاندیدا البیکنس به وجود می اید.کاندیدا یک مخمر است و همیشه به مقدار خیلی کم در دهان افراد و جود دارد"اما اگر شرایط رشد ان مناسب باشد این قارچ میتواند بسرعت تکثیر شده و عفونت ایجاد کند :برفک دهان اغلب بصورت تشکیل لایه ای سفید ظاهر میشود که روی تمام دهان و حلق را پوشش میدهد.از علت های شایع برفک در نوزادان و بزرگسالان عبارتند از:درمان های سرطانی.دندان مصنوعی.بیماریها.سیگار کشیدن.داروها. و در نوزادان سرایت از مادر.ضعف سیستم ایمنی.انتی بیوتیک ها
علایم و نشانه های برفک دهان:تشکیل لایه سفید و پست و بلندی دار در تمام سطح دهان و لوزه ها و گاهی سقف دهان .علایم خونریزی خفیف در صورت خراشیزگی های لایه سفید. یرامدگی های زیر لایه ی سفید ممکن ایت دردناک شوند.
خشکی و ترک خوردگی در گوشه های دهان. مشکل در بلع و حرف زدن. کاهش حس چشایی.بد مزه شدن دهان.

راهکارهای خانگی درمان برفک دهان :سرکه سیب"روغن نارگیل"ماست"جوش شیرین"روغن درخت چای"روغن ارگانو"روغن نعنا فلفلی"سیر"محلول ابنمک"اب کرن بری"ابلیمو"ویتامین Cروغن هسته انگور"اب اناناس"اب پرتقال"اب الوئورا"دهان شویه"
بیشتر بخوانید
پرفروش ترین کالاها
EAR CLASSIC 3M - موجودی: 383 صداگیر گوش امریکایی 3M
EAR CLASSIC 3M
صداگیر گوش امریکایی 3M10,000 تومان مشاهده
ست شستشو دهنده بینی اریو - موجودی: 100 ست شستشو دهنده بینی و سینوس اریو با مجوز وزارت بهداشت
ست شستشو دهنده بینی اریو
ست شستشو دهنده بینی و سینوس اریو با مجوز وزارت بهداشت40,000 تومان مشاهده
BO20 - موجودی: 0 فشارسنج دیجیتالی بازویی
BO20
فشارسنج دیجیتالی بازویی900,000 تومان مشاهده
شیر دوش برقی وکتو - موجودی: 12 شیزدوش برقی وکتو(vekto
شیر دوش برقی وکتو
شیزدوش برقی وکتو(vekto700,000 تومان مشاهده
بستن
ورود به کاربریورود به کاربری
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت