menuordersearch
avalsalamat.ir

فروشگاه اینترنتی لوازم پزشکی ورزشی صنعتی ,

فشار خون چیست ؟ آنچه باید راجع به فشارخون بالا بدانیم فشار خون چیست ؟ آنچه باید راجع به فشارخون بالا بدانیم فشار خون یکی از علائم اصلی حیات است، هنگامی که سرخرگ‌‌‌‌‌های بزرگ، قابلیت ارتجاع و استحکام طبیعی خود را از دست بدهند و عروق کوچک نیز باریکتر شوند، فشار خون بالا می‌رود.

فشار خون‌ بالا گاهی‌ کشنده‌ بی‌سر و صدا نامیده‌ می‌شود، زیرا تا مراحل‌ انتهایی‌ اکثرا هیچ‌ علامتی‌ ندارد.

فشارخون‌ به طور طبیعی‌ در اثر استرس و فعالیت بدنی بالا می‌رود، اما فردی‌ که‌ دچار بیماری‌ فشارخون‌ بالا است‌، به‌ هنگام‌ استراحت‌ نیز فشار خونش‌ بالاتر از حد طبیعی‌ است.
سه شنبه بیست و دوم مرداد ۹۸
واریس واریس سیاهرگها، رگ‌‌‌‌‌های خونی هستند که خون را از تمامی اندام‌‌‌‌‌های بدن جمع‌آوری کرده و به سمت قلب هدایت می‌کند. همانطور که در قسمت‌‌‌‌‌های مختلف بدن برای ادامه حیات خود از اکسیژن خون استفاده می‌کنند، مواد زائد خود را (از جمله دی‌اکسید کربن و… ) به درون سیاهرگ‌ها بر می‌گرداند. خون ورودی به سیاهرگها، به قلب و سپس به ریه‌ها بازگردانده می‌شود. در ریه‌ها، دی‌اکسید کربن از خون گرفته و اکسیژن وارد خون می‌شود و سپس این خون اکسیژن دار، به ارگان‌ها و اندام‌‌‌‌‌های بدن فرستاده می‌شود. سیاهرگ‌ها با توجه به نوع فعالیتی که دارند و جایگاهشان، اندازه‌‌‌‌‌های مختلفی دارند. بزرگترین سیاهرگ‌ها در مرکز بدن وجود دارند که خون را از رگ‌‌‌‌‌های کوچکتر جمع کرده و به قلب می‌رسانند. در سطح بدن، سیاهرگ‌‌‌‌‌های ریزی وجود دارند. این رگ‌‌‌‌‌های ریز، بهم پیوسته و به رگ‌‌‌‌‌های جمع‌آوری کنندۀ بزرگتر ریخته و نهایتاً ً خون را به قلب می‌رسانند. وقتی که جریان گردش خون به درستی انجام نشود، رگ‌ها بر اثر جمع شدن خون در آن‌ها برجسته بیشتر می‌شوند که این امر بیشتر در پاها و ران‌ها دیده می‌شوند که به آن‌ها واریس گفته می‌شود. سه شنبه بیست و دوم مرداد ۹۸ تب کریمه کنگو تب کریمه کنگو گوشت دام ذبح شده باید به مدت حداقل 24 ساعت در دمای چها درجه سانتیگراد قرار داده شود "این فرایند از ان جهت اتفاق می‌افتد که در این مدت میزان اسیدیته و PHگوشت کاهش یافته و اگر ویروسی در ان وجود داشته باشد از بین میرود
همچنین بهتر است مصرف جگر و سایر امعاء و احشا دام پس از 48 ساعت نگهداری در دمای 4 درجه سانتیگراد استفاد شود.
علایم تب کریمه کنگو:تب -سردرد-علایم گوارشی-درموارد شدید تظاهرات خونریزی دهنده معرفی کرد
شنبه نوزدهم مرداد ۹۸
برفک دهان چیست؟ برفک دهان چیست؟ برفک دهان یک عفونت قارچی هست که هم در نوزادان و هم در بزرگسالان نسبتا شایع است.و اغلب ناشی از اختلال PHدر بدن است.برفک دهان یک عفونت قارچی است که توسط کاندیدا البیکنس به وجود می‌اید.کاندیدا یک مخمر است و همیشه به مقدار خیلی کم در دهان افراد و جود دارد"اما اگر شرایط رشد ان مناسب باشد این قارچ میتواند بسرعت تکثیر شده و عفونت ایجاد کند :برفک دهان اغلب بصورت تشکیل لایه ای سفید ظاهر میشود که روی تمام دهان و حلق را پوشش میدهد.از علت‌‌‌‌های شایع برفک در نوزادان و بزرگسالان عبارتند از:درمان‌‌‌‌های سرطانی.دندان مصنوعی.بیماریها.سیگار کشیدن.داروها. و در نوزادان سرایت از مادر.ضعف سیستم ایمنی.انتی بیوتیک ها
علایم و نشانه‌‌‌‌های برفک دهان:تشکیل لایه سفید و پست و بلندی دار در تمام سطح دهان و لوزه ها و گاهی سقف دهان .علایم خونریزی خفیف در صورت خراشیزگی‌‌‌‌های لایه سفید. یرامدگی‌‌‌‌های زیر لایه ی سفید ممکن ایت دردناک شوند.
خشکی و ترک خوردگی در گوشه‌‌‌‌های دهان. مشکل در بلع و حرف زدن. کاهش حس چشایی.بد مزه شدن دهان.

راهکار‌‌‌‌های خانگی درمان برفک دهان :سرکه سیب"روغن نارگیل"ماست"جوش شیرین"روغن درخت چای"روغن ارگانو"روغن نعنا فلفلی"سیر"محلول ابنمک"اب کرن بری"ابلیمو"ویتامین Cروغن هسته انگور"اب اناناس"اب پرتقال"اب الوئورا"دهان شویه"
سه شنبه پانزدهم مرداد ۹۸
بخور سرد و فواید استفاده از ان بخور سرد و فواید استفاده از ان
فواید سلامتی بخور سرد

دستگاه بخور سرد

جلوگیری از پخش ویروس ها

مطالعات اخیر نشان داده است که افزایش سطح رطوبت در محیط به حداقل ۴۳٪، تاثیری چشمگیر بر روی حدود ۸۵٪ از ویروس ها در هوا دارد، و آنها را عملا بی اثر می‌کند. به موجب این، در حال حاضر در حال افزایش سطح رطوبت در بیمارستان ها در بسیاری از کشورها به عنوان روشی موثر برای محافظت از پزشکان، پرستاران و مراجعه کنندگان است.

رطوبت توانایی جلوگیری حرکت میکروب ها را دارد، زیرا با رطوبت ترکیب شده و به سقوط می‌کنند. به نوبه خود، این کمک می‌کند تا از گسترش بسیاری از بیماری ها، از جمله آنفلوانزا جلوگیری شود. این به همین دلیل است که یکی از فواید اصلی
جلوگیری از الکترسیته ساکن

برق استاتیک اغلب در ماه‌‌‌‌های زمستان و هوای خشک ایجاد می‌شود. این الکتریسیته می‌تواند هنگامی که با لباس‌‌‌‌های خود و یا مو‌‌‌‌های خیس مواجه می‌شود، آزار دهنده باشد. حتی بدتر از آن، استاتیک ساخته شده حتی می‌تواند به دستگاه‌‌‌‌های الکتریکی حساس آسیب برساند. هوای مرطوب توانایی محدود کردن و از بین بردن مشکلات ناشی از استاتیک را دارد.

شنبه سیزدهم بهمن ۹۷
کبد چرب کبد چرب کبد چرب و درمان : پنج شنبه یازدهم بهمن ۹۷