همه چیز درباره انواع بخور سرد

همه چیز درباره انواع بخور سرد

دستگاه بخور سرد یک دستگاه ضروری برای تمام فصول سال است. در واقع هنگامی‌که هوا خشک می‌شود، مرطوب کردن هوا برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مشکلات تنفسی یا مشکلات خشک شدن پوست و لب‌ها ضروری است. بخور سرد به دلیل توانایی پخش هوای مرطوب با میزان توصیه شده و رطوبت بین 40 تا 60 درصد، رفع تمامی‌این مشکلات را ممکن می‌سازد. یکی از بهترین دستگاه‌ها در خانه است زیر مستقیما با سلامتی ما در ارتباط است.

قصد داریم با هم نحوه انتخاب دستگاه بخور سرد را بررسی کنیم تا در انتخاب خود سردرگم نشوید. همچنین در مورد مزایای انتخاب یک بخور سرد اتوماتیک و یک مدل با رطوبت سنج داخلی صحبت خواهیم کرد.

مرطوب‌کننده هوا که عمدتاً در زمستان استفاده می‌شود، زمانی که هوا به دلیل گرمایشی که در داخل خانه کار می‌کند خشک است، به شما امکان می‌دهد درصد رطوبت موجود در هوا را افزایش دهید. در طول موج گرما که درجه حرارت بالا است، رطوبت هوا باعث تنفس بیشتر هوا می‌شود.

به لطف آن، افراد حساس تنفس راحت پیدا می‌کنند. مرطوب کننده یک محلول تصفیه هوا است که در مبارزه با ورم ملتحمه، عفونت بینی و برونشیت نیز مفید است. اغلب توصیه می‌شود که از مرطوب کننده در اتاق کودکان استفاده کنید.

معیارهای انتخاب بخور سرد

آیا دوست دارید یک دستگاه بخور سرد کاربردی را انتخاب کنید؟ از آنجایی که این دستگاه بسیار متداول است، ضروری است که بر اساس اساسی ترین معیارها برای انتخاب خود وقت بگذارید. برای این کار در ادامه جزئیاتی را بیان می‌کنیم که باید در نظر گرفته شوند: سرعت جریان دستگاه، سهولت تعمیر و نگهداری، سهولت استفاده و…

محدوده و سرعت جریان بخور سرد

اینها معیارهای مشترک برای همه انواع بخور سرد است. محدوده و همچنین سرعت جریان بخور سرد با توجه به مساحت اتاقی که قرار است مرطوب شود انتخاب می‌شود. حداقل سرعت جریان یک مرطوب کننده حدود 200 میلی لیتر در ساعت است. اگر اتاق شما بزرگ است، بهتر است مرطوب کننده‌ای را انتخاب کنید که سرعت جریان آن به 550 میلی لیتر در ساعت (تقریباً 50 متر مربع) برسد.

برای اتاق‌های بزرگتر، معمولاً بهتر است به جای یک دستگاه بزرگ، دو دستگاه کوچک انتخاب کنید. در مورد محدوده، ترجیحاً یک دستگاه بخور سرد با یک نازل چرخان یا حتی دو نازل انتخاب کنید.

فیلترهای بخور سرد

یکی از معایب بزرگ دستگاه بخور سرد این است که باکتری‌ها و میکروب‌های موجود در آب را در مخزن نگه می‌دارد. اگر آب آلوده باشد، دستگاه بخور سرد تمام ناخالصی‌های موجود در آب را در تمام اتاق پخش می‌کند. این انتشار ناخالصی‌ها می‌تواند برخی از مشکلات مرتبط با سلامتی انسان را به خصوص در حساس‌ترین اندام‌های آنها ایجاد کند. به منظور از بین بردن و کاهش تکثیر باکتری‌ها، توصیه می‌شود از یک دستگاه بخور سرد که دارای فیلترهای قابل شستشو باشد، استفاده کنید.

با فیلترهای قابل شستشو می‌توانید از این نوع فیلتر برای تمیز کردن آب استفاده کنید. بنابراین ناخالصی‌ها توسط فیلتر حفظ می‌شوند و هوای پخش شده تمیز می‌شود. در صورت عدم وجود فیلتر، استفاده از دستمال‌های آنتی باکتریال برای تمیز کردن آب توصیه می‌شود.

قابلیت تنظیم جریان خروجی

چند عملکرد می‌تواند در یک مرطوب کننده بسیار مفید باشد. به عنوان مثال می‌توان به امکان تنظیم نرخ جریان اشاره کرد. به لطف این عملکرد، می‌توانید از یک نوع مرطوب کننده استفاده کنید و جریان را با توجه به مساحت اتاق تنظیم کنید. حالت خواب و خاموش شدن خودکار نیز در این نوع دستگاه‌ها وجود دارد که وقتی مخزن آن خالی است، فوراً بخور سرد را خاموش می‌کند.

طراحی و کیفیت مواد

برای ترکیب استفاده از دستگاه با لذت، به طراحی دستگاهی که به بهترین وجه مهمترین معیارها و بالاتر از همه کاربردی‌ترین آنها را برآورده می‌کند، خوب نگاه کنید. رنگی که با دکوراسیون داخلی شما هماهنگ باشد، ظاهر شیک به فضای داخلی شما ببخشد. گفته می‌شود برای استفاده طولانی مدت، جنس با کیفیت و مقاوم در برابر استفاده را ترجیح دهید.

چرا یک مرطوب‌کننده اتوماتیک انتخاب کنیم؟

بخور سرد خودکار دستگاهی است که قادر است به طور خودکار سطح رطوبت را در یک اتاق تنظیم کند. این نوع بخور سرد به طور کلی دارای سنسور یا رطوبت‌سنج است تا بتواند این کار را انجام دهد. به عنوان مثال، اگر میزان رطوبت را روی 50% تنظیم کرده باشید و رطوبت کمتر از این رقم باشد، بخور سرد به طور خودکار آن را تا این آستانه افزایش می‌دهد. اگر سطح رطوبت از قبل 50 درصد باشد، بخور سرد خودکار کار نمی‌کند زیرا رطوبت اتاق از قبل در آستانه‌ای است که شما تعیین کرده‌اید، است.

به همین دلیل است که ایده خوبی است که یک مرطوب کننده اتوماتیک را انتخاب کنید ، زیرا تضمین می‌شود که همیشه سطح رطوبت مطلوب را در خانه داشته باشید. در این دستگاه‌ها اندازه‌گیری و عملکرد دستگاه بسیار دقیق است. هیچ دستکاری دستی نباید انجام شود، همه چیز به طور خودکار انجام می‌شود و علاوه بر بسیار کاربردی بودن، زندگی را بسیار آسان‌تر می‌کند.

مزایای بخور سرد با رطوبت سنج چیست؟

رطوبت سنج سطح رطوبت یک اتاق را اندازه‌گیری می‌کند و بنابراین وجود آن در یک دستگاه بخور سرد بسیار مفید است. در واقع مزیت بخور سرد با رطوبت سنج این است که سطح رطوبت محیط اتاق را در زمان اندازه‌گیری می‌کند و این اندازه‌گیری بسیار ارزشمند است زیرا بسیار قابل اعتمادتر از حواس ما است. با اندازه‌گیری دقیق رطوبت نسبی هوا در یک اتاق، تنظیم رطوبت با دانستن اینکه چه زمانی باید آن را روشن کرد و چه زمانی آن را خاموش کرد، آسان‌تر است.

انواع بخور سرد

در حال حاضر چهار نوع بخور سرد وجود دارد که ادامه بیان می‌شود:

  • مرطوب کننده‌های تبخیری: یک فن هوا را از طریق فتیله آغشته به آب می‌دمد و اتاق را مرطوب می‌کند. این سیستم از مزیت مصرف انرژی کمی ‌برخوردار است، اما می‌تواند منبع انتشار باکتری‌های موجود در آب در سراسر اتاق باشد.
  • مرطوب‌کننده‌های بخار داغ با تبخیر: آب با استفاده از الکترود گرم می‌شود، سپس بخار داغ از طریق روزنه‌ای که برای این منظور در نظر گرفته شده است به هوا رها می‌شود. ناخالصی‌های موجود آب در پایین مخزن قرار می‌گیرند.
  • مرطوب‌کننده‌های اولتراسونیک: این دستگاه‌ها بی‌صدا بوده و به لطف امواج صوتی کار می‌کنند که با ارتعاش، آب را به صورت ریز قطرات می‌ریزد که سپس توسط یک فن در هوا پخش می‌شود.
  • مرطوب کننده‌های پاکسازی هوا: هوا با آب پاکسازی می‌شود و سپس از طریق یک سیستم تهویه به داخل اتاق پخش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X